رسالت و داستان ما

هر شروعی یک علتی دارد و هر علتی یک معلول… اما این فقط ساخته ذهن انسان است که فکر میکند میداند… در واقعیت به نظر من ما هیچ چیزی را نمیدانیم و همین ندانستن و ناتوانی است که مارا به اوج موفقیت میرساند. مدرسه محتوا نتیجه یک ندانستن و پذیرش واقعی زندگی است، ما اینجا تصمیم گرفته ایم که برای موفقیت در کسب و کار به ریشه اصلی این موفقیت یعنی زندگی و مهارت های زندگی بپردازیم. در مدرسه محتوا در کنار مباحث تخصصی کسب و کار با رویکردهای کوچینگ به لایه های پنهان نشدن ها و نمیتوانم ها سفر میکنیم تا یک کسب و کار را اصولی شروع کنیم.

علی نجفی زاده و پروانه نوابیان

من و پروانه سال 1390 با کلی امید و آرزو مثل همه جوان های دیگه ازدواج و  شروع به کار کردیم، برای یک آینده روشن و زیبا. ولی نشد ، نشد که نشد. ورشکستگی و بدبختی پشت بدبختی، کلی بدهی و کار عقب مونده و روزهای بسیار سخت که تحملش کار هر کسی نبود. چرا با اینکه این همه تخصص داشتیم نمیتونستیم زندگی خوبی داشه باشیم ؟ زندگی خوب اصلا یعنی چی ؟ و کلی چرایی دیگه ……….

خیلی سخت ناامید شدیم و به فکر رفتن از ایران افتادیم، گفتیم بریم که راحت بشیم از این مملکت، البته اینم بگم رفتن کار بدی نیست ولی با طرز فکر فرار کار خوبی نیست، پناهنده شدن خوب نیست. خوب رفتم مدرک آشپزی گرفتم که راحت برم آلمان که نشد و بعد از اون گفتم میرم ترکیه که نشد و بعد مجبور شدم با 15 سال سابقه برم گوشه خیابان کار کنم و غذا بفروشم . 

همین غذا فروختن، همین خورد شدن، همین شکستن، همین سختی ها منو به اونجا رسوند که به خودم اومدم. آموزش دیدن و مطالعه به لطف همسرم شروع کردم. در عرض 30 روز زندگی تغییر کرد گفتم دیگه نمیرم گوشه خیابان و خودمو پیدا کردم. من یک علی نجفی زاده دیگه شده بودم با کلی امید و انگیزه …. به همین خاطره که همیشه میگم 5 درصد مهارت ابزاری و 95 درصد درون ما در موفقیت ما تاثیر دارد و همین تجربه سخت باعث شد با خودم بگم پس خیلی ها هستند که همین مشکل رو دارند بزار بهشون کمک کنم

علی-نجفی-زاده-پروانه-نوابیان

داستان مدرسه محتوا و تولدش

در مورد اسم مدرسه محتوا باید بگم که علت اینکه اسم مدرسه محتوا روی برندمون گذاشتیم به علت وجود آموزش های پایه و اساسی بود که واقعا جاشون در سیستم آموزشی ما خالی بود . مدرسه محتوا فقط برای آموزش مهارت های ابزاری نیست بلکه مهارت ابزاری را در کنار مهارت های توسعه فردی و آگاهی آموزش میدهد . 

مدرسهِ محتوا در اصل سال 1397 شکل گرفت البته در تلگرام و یک سایت داغون با کلی مشکل ولی من رویا داشتم ، رویایی به بزرگی ” بهترین مدرسه آموزش تولید محتوا در ایران ” . با کلی تلاش بالاخره در شهریور ماه سال 1399 از سایت و دوره جامع تولید محتوا رونمایی شد . 

کلی برکت و کلی حس خوب با این تولد به زندگی ما اضافه شد و صد البته کلی دوست خوب یا بهتر بگم مشتری وفادار و دوست داشتنی که واقعا بعضی از آنها از بعضی از دوستان ما صمیمی تر شدن برای من و همسرم . سرتون درد نیارم این بود بخشی از داستان من و همسرم و مدرسه محتوا  مدرسه ای برای یادگیری مهارت های تولید محتوا به روش جدید یا بهتر بگم طرز فکر جدید .  

علی نجفی زاده مدیر و موسس مدرسه محتوا

من علی نجفی زاده هستم ...

من عاشق سینمای غیر تجاری و سیاسی هستم . من متولد تهران هستم و یکی از کودکان جنگ و بمباران های سال 1368 . در یک خانواده متوسط و تلاشگر و ساده به دنیا آمدم و فرزند اول خانواده هستم از کودکی عاشق نقاشی بودم . نقاشی و خط خطی بخشی از وجود منه . در رشته ریاضی فیزیک گند زدم و به زور و بدبختی و معلم خصوصی با کلی تجدیدی دیپلم گرفتم ولی در دانشگاه در رشته فیلمسازی و کارگردانی تمام نمره های تخصصی من 18 به بالا بوده . از سن 17 سالگی در صنعت سینما کار کردم ، از پادویی تا نظافت و … تدوین کردن و فیلم ساختن با ایده های خودم جز لذت بخش ترین کارهای زندگی من است . در مدرسه محتوا تصمیم گرفتم بزرگترین باگ آموزشی مسیر تولید کننده محتوا شدن که نتیجه 15 سال زحمت شبانه روزی و تجربه های تلخ و شیرین منه در اختیار شما قرار بدم .