علی نجفی زاده و پروانه نوابیان

بهتره قبل از هر چیزی بگم که ما در اینجا یعنی من و همسرم ” پروانه نوابیان ” . سال 1390 ازدواج کردیم و با کلی امید و آرزو مثل همه جوان های دیگه شروع به کار کردیم ، برای یک آینده روشن و زیبا . ولی نشد ، نشد که نشد . ورشکستگی و بدبختی پشت بدبختی ، کلی بدهی و کار عقب مونده و روزهای بسیار سخت که تحملش کار هر کسی نبود . چرا با اینکه این همه تخصص داشتم نمیتونستم زندگی خوبی داشه باشم ؟ زندگی خوب اصلا یعنی چی ؟ ثروت چیه و ……….

نا امید شدم ، بدجور بدجور با این رزومه ” رزوه علی نجفی زاده ” فکر مهاجرت و پناهندگی زد به سرم که قاچاقی برم آلمان رفتم مدرک آشپزی گرفتم که برم نشد ….. گفتم طوری نیست میرم ترکیه که نشد و دیگه ناامیدی به اوج خودش رسید ، انگار هیچ تخصصی نداشتم ، انگار هیچ بودم . مجبور شدم با 15 سال سابقه برم گوشه خیابان کار کنم و غذا بفروشم . 

همین غذا فروختن ، همین خورد شدن ، همین شکستن ، همین سختی ها منو به اونجا رسوند که به خودم اومدم . آموزش دیدن و مطالعه به لطف همسرم شروع کردم . در عرض 30 روز زندگی تغییر کرد گفتم دیگه نمیرم گوشه خیابان و خودمو پیدا کردم . من یک علی نجفی زاده دیگه شده بودم با کلی امید و انگیزه …. به همین خاطره که همیشه میگم 5 درصد مهارت ابزاری و 95 درصد درون ما در موفقیت ما تاثیر دارد و همین تجربه سخت باعث شد با خودم بگم پس خیلی ها هستند که همین مشکل رو دارند بزار بهشون کمک کنم


تولد مدرسه محتوا و افتتاحه

داستان مدرسه محتوا

در مورد اسم مدرسه محتوا باید بگم که علت اینکه اسم مدرسه محتوا روی برندمون گذاشتیم به علت وجود آموزش های پایه و اساسی بود که واقعا جاشون در سیستم آموزشی ما خالی بود . مدرسه محتوا فقط برای آموزش مهارت های ابزاری نیست بلکه مهارت ابزاری را در کنار مهارت های توسعه فردی و آگاهی آموزش میدهد . 

مدرسهِ محتوا در اصل سال 1397 شکل گرفت البته در تلگرام و یک سایت داغون با کلی مشکل ولی من رویا داشتم ، رویایی به بزرگی ” بهترین مدرسه آموزش تولید محتوا در ایران ” . با کلی تلاش بالاخره در شهریور ماه سال 1399 از سایت و دوره جامع تولید محتوا رونمایی شد . 

کلی برکت و کلی حس خوب با این تولد به زندگی ما اضافه شد و صد البته کلی دوست خوب یا بهتر بگم مشتری وفادار و دوست داشتنی که واقعا بعضی از آنها از بعضی از دوستان ما صمیمی تر شدن برای من و همسرم . سرتون درد نیارم این بود بخشی از داستان من و همسرم و مدرسه محتوا  مدرسه ای برای یادگیری مهارت های تولید محتوا به روش جدید یا بهتر بگم طرز فکر جدید .  

من علی نجفی زاده هستم

من عاشق سینمای غیر تجاری و سیاسی هستم . من متولد تهران هستم و یکی از کودکان جنگ و بمباران های سال 1368 . در یک خانواده متوسط و تلاشگر و ساده به دنیا آمدم و فرزند اول خانواده هستم از کودکی عاشق نقاشی بودم . نقاشی و خط خطی بخشی از وجود منه . در رشته ریاضی فیزیک گند زدم و به زور و بدبختی و معلم خصوصی با کلی تجدیدی دیپلم گرفتم ولی در دانشگاه در رشته فیلمسازی و کارگردانی تمام نمره های تخصصی من 18 به بالا بوده . از سن 17 سالگی در صنعت سینما کار کردم ، از پادویی تا نظافت و … تدوین کردن و فیلم ساختن با ایده های خودم جز لذت بخش ترین کارهای زندگی من است . در مدرسه محتوا تصمیم گرفتم بزرگترین باگ آموزشی مسیر تولید کننده محتوا شدن که نتیجه 15 سال زحمت شبانه روزی و تجربه های تلخ و شیرین منه در اختیار شما قرار بدم . 

علی نجفی زاده مدرس تولید محتوا